درمان انواع جوش ها با راهکاری شگفت انگیز

جوش

 

انواع جوش

 

درمان انواع جوش کار آسانی نیست ، همه ما دوست داریم صورت و پوستی زیبا داشته باشیم، مخصوصاً زمانی که به مهمانی‌های زیادی دعوت می‌شویم یا اینکه با دوستان خود قرار ملاقات می‌گذاریم. دوست داریم کاملاً مرتب و زیبا باشیم تا دیگران را از چهره زیبای خود شگفت‌زده کنیم. البته فقط نظر دیگران مهم نیست! زمانی که با صورتی صاف و زیبا خود را در آینه می‌بینیم، با لبخندی زیباکنار آینه رد خواهیم شد.

چگونه ممکن است؟ امان از دست جوش‌هایی که همه ما را کلافه کرده است! در ادامه به شما کمک خواهیم کرد که نوع جوش خود را بشناسید و راه درمان انواع جوش ها را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بتوانید با صورت و پوستی زیبا از زندگی لذت ببرید.

 

۱- جوش سرسفیداز بین بردن جوش

 

جوش‌های سرسفید معمولاً نقاط یا برآمدگی‌های کوچک و سفیدی دارند و هاله قرمز در اطراف آن تشکیل‌شده است. در بعضی مواقع شما ممکن است مشاهده کنید که یک مو از جوش بیرون زده است. در مواقعی که جوش بزرگ یا برآمدگی بیشتری داشته باشد ممکن است پوست اطراف جوش سفت یا چروک به نظر برسد. این‌گونه جوش‌ها معمولاً بعد از بهبودی کاملاً، ردی از خود به‌جای نمی‌گذارند.

 

۲- جوش سرسیاه

جوش‌های سرسیاه مانند نقاط کوچک سیاه یا تیره‌رنگ در صورت قابل‌مشاهده هستند. پوست اطراف جوش سرسیاه مانند نقاط دیگر پوست کاملاً عادی به نظر می‌رسد درحالی‌که مرکز این‌گونه جوش‌ها سیاه و یا تیره هستند. سیاهی و یا تیرگی دلیل وجود چرک و یا آلودگی جوش نیست.

 درواقع این‌گونه جوش‌ها، جوش‌های سرسفیدی هستند که بازشده است. زمانی که محتویات جوش سرسفید در معرض هوا قرار می‌گیرد به شکل سیاه و یا تیره‌رنگ نمایان می‌شود.

 

۳- پاپول ها

انواع جوش

 

این نوع جوش‌ها، برآمدگی‌های زیر سطح پوست هستند. پاپول ها حساس، سفت، صورتی و برآمده‌اند. پوست اطراف این نوع جوش معمولاً متورم و قرمز است. برخلاف جوش‌های سرسفید، هیچ مرکز قابل‌مشاهده‌ای ندارند و همچنین برخلاف جوش‌های سرسیاه بدون منافذ باز هستند.

 

۴- پاسچول ها

پاسچول ها برآمدگی بیشتر، بزرگتر و حساس‌تر دارند و یک مرکز مشخص دایره‌ای شکل دارند. این مرکز از چرک سفید یا زردرنگ تشکیل‌شده است. پاسچول ها معمولاً مانند جوش‌های سرسفید بزرگ و ملتهب هستند.

 

۵- ندول ها

اینگونه جوش‌ها توده‌های سفت، دردناک و ملتهبی دارند که کاملاً زیرپوست قرارگرفته‌اند. ندول ها نیز مانند پاپول ها بزرگ و عمیق هستند که هیچ سر یا مرکز قابل‌مشاهده‌ای ندارند. ندول ها از نوع جوش‌های وخیم هستند که ممکن است موجب مشکلات پوستی مانند لک و اسکار شوند.

 

۶- کیست‌ها

کیست‌ها برآمدگی‌های بزرگ، نرم و دردناک، به رنگ سفید یا قرمز مانند هستند. کاملاً در زیرپوست قرار دارند و درون آن‌ها پر از چرک است. در مقایسه با ندول ها، کیست‌ها در لایه عمیق‌تر از پوست قرار دارند و از بدترین نوع جوش شناخته می‌شوند که منجر به مشکلات پوستی مانند اسکار می‌شوند.

 

راهکارهای درمان جوش‌های خفیف و سطحی مانند جوش سرسفید :

 شست شو صورت دو بار در روز

 شستن کل بدن هر دو روز یک‌بار

 کاهش استرس

 نوشیدن آب به‌اندازه کافی

 رعایت تعادل در شستن پوست

 قرار نگرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب

 استفاده از کرم‌های ضد آفتاب در بیرون از خانه

 

راهکار درمان جوش‌های زیرپوستی و ملتهب :

برای درمان جوش‌های زیرپوستی باید لایه بردای ملایم انجام گردد تا جوش‌های زیرپوستی نمایان شود. در لایه‌برداری پوست بسیار مراقب باشید که به‌صورت عمیق انجام نشود. در بسیاری از لایه‌ بردارها، لایه‌ برداری به‌ صورت عمیق صورت می‌گیرد وبه پوست شما آسیب می‌رساند و دچار لک و عارضه‌های پوستی می‌شود. پس در انتخاب محصول برای لایه‌برداری دقت کنید تا به پوست شما آسیب نرسد.

 

پیشنهاد ما:

 

برای از بین بردن و درمان انواع جوش‌ های سطحی مانند: جوش سرسفید، جوش سرسیاه و لک‌های سطحی حاصل از جوش، می‌توانید از صابون ضد جوش دکتر خوش رج استفاده کنید.

برای از درمان انواع جوش های زیرپوستی لازم است که جوش‌ها از ریشه و به‌ صورت عمیق در لایه‌های زیرین پوست از بین بروند. در بسیاری از محصولات حتی محصولات گران قیمت، جوش‌ها را به صورت سطحی برداشته و بعد از مدتی خواهیم دید جوش‌ها در پوست پدیدار می‌شوند.

برای اینکار می‌توانید از صابون نمک دریاچه ارومیه ساخته شده توسط دکتر خوش رج استفاده کنید تا با لایه برداری ملایم، جوش‌های زیرپوستی نمایان شود و در کنار صابون ضد جوش می‌توانید انواع جوش‌های زیرپوستی را از بین ببرید. صابون نمک دریاچه ارومیه دارای خواص زیادی است که علاوه بر لایه برداری ملایم، املاح معدنی موردنیاز پوست را تأمین می‌کند.

و در آخر می‌توانید برای حفظ طراوت و شادابی پوست خود به صورت طبیعی می‌توانید از محصول آبرسان قوی دکتر خوش رج استفاده کنید.

 

 چرا پکیج رفع جوش دکتر خوش رج؟

 

درمان انواع جوش

 

0/5 (0 Reviews)
محمد انصاری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.